Na této stránce najdete základní informace o přehrávači videí používaném na Ronnie.cz a to včetně informací o hodnocení videí diváky či statistikách zhlédnutí. V závěru pak najdete odpovědi na časté otázky.

Přehrávač videí na Ronnie.cz

Nový přehrávač videí Ronnie.cz (spušten na podzim 2015) by měl fungovat na naprosté většině běžných osobních počítačů, dále pak i na mobilních telefonech i tabletech.

Po prvním kliknutí myší na video můžete použít k dalšímu ovládání mezerník (spustit/pauza) nebo šipky na klávesnici (posunutí o 30 vteřin vpřed/zpět).

Přehrávač (při spouštění na klasickém počítači) umožňuje měnit kvalitu přehrávaného videa. Stačí kliknout v pravé spodní části přehrávače na ikonku HD a zvolit jednu z dostupných možností. Při prvním spuštění videa na daném počítači se volí kvalita automaticky podle rychlosti připojení.

V případě, že Vám přehrávač nefunguje, podívejte se níže na této stránce do kapitoly Časté otázky.

Hodnocení diváků

Hodnocení videí (palec nahoru, palec dolů) je zobrazené pod každým videem a je aktivní pouze pro přihlášené čtenáře. Tato hodnocení jsou veřejná, tzn. přihlášení čtenáři vidí, kdo jak dané video hodnotil. Není-li čtenář přihlášen, vidí pouze součty kladných a záporných hlasů (samotné ikonky jsou zobrazeny světleji a nejde na ně kliknout). Podle celkového součtu kladných a záporných hodnocení jsou tvořeny žebříčky Hodnocení diváků.

Statistiky zhlédnutí

Podle počtů zhlédnutí videí jsou tvořeny žebříčky Nejvíce zhlédnutí (samotná konkrétní čísla zhlédnutí jsou prozatím neveřejná).

„Zhlédnutím“ je myšleno spuštění videa čtenářem. Číslo se tedy navýší vždy o jedničku poté, co jej některý ze čtenářů spustí. V případě, že čtenář v rámci jednoho sezení u počítače spustí video vícekrát, je jeho spuštění započteno jen jednou.

Počítadlo zhlédnutí je nastaveno tak, aby nezapočítávalo opakovaná kliknutí stejného uživatele v rámci jednoho sezení u počítače. Zároveň počítadlo zaznamenává až samotnou akci „spuštění videa“. V případě tedy, že je video například vložené v článku, může se počet zhlédnutí videa od počtu zhlédnutí samotného článku lišit (protože ne každý, kdo otevře článek, spustí i video). Na rozdíl od řady jiných serverů (včetně Youtube, Facebook atd.) se u nás videa nespouští automaticky bez kliknutí uživatelem, nedochází tak k nereálnému navyšování počtů zhlédnutí jako tomu je na zmíněných serverech.

Časté otázky

Při posouvání videa mi obraz „kostičkuje“.

Pokaždé při posunutí videa (ať už kliknutím na časovou osu nebo stisknutím šipek na klávesnici) se kvalita obrazu na několik krátkých okamžiků sníží. To je dáno vlastnostmi komprimovaných videosouborů a nelze odstranit, nicméně obraz se samovolně zlepší do zvolené kvality přehrávání vždy během následujících 1-2 vteřin.

Mám operační systém Windows Phone a video mi nejde spustit.

Windows Phone je v současnosti jediným operačním systémem, na kterém náš přehrávač videí prozatím nefunguje.

Mám jiný operační systém a video mi nejde spustit.

Přehrávač by měl fungovat bezproblémově ve všech prohlížečích na počítačích s operačním systémem Windows ve všech verzích, funkční by měl být i na linuxových systémech a také na počítačích Apple s OS X. Funkční je též na většině tabletů a mobilních telefonů se systémy Android i iOS. V případě, že máte některý z uvedených systémů a přehrávač Vám přesto nefunguje, můžete nám napsat na ronnie@ronnie.cz.

Doma mi videa bez problémů fungují, ale na pracovním počítači ne, přitom konfigurace je velmi podobná. Kde může být problém?

Pravděpodobně máte v zaměstnání firemní síť za branou firewall, kde je zakázán port 1935, což je port pro RTMP stream. Někteří zaměstnavatelé toto nastavují cíleně, aby zaměstnanci neměli k některým službám internetu v rámci firemní sítě přístup.

Navštivte nás i na Facebooku: FB stránka Ronnie.cz
Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2017 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2017 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.